Wymiana ekranu Telefon Apple iPhone 8

Uszkodzenie ekranu w telefonie to chyba obecnie najczęstsza usterka. Wyświetlacze w telefonach pomimo starań producentów są delikatne. Łatwo stłuc szybkę nawet jeśli mamy naklejoną folię lub szybę zabezpieczającą. Czasami nawet pancerne etui nie chroni w pełni przed uszkodzeniem dotyku i samego wyświetlacza.

W telefonie Apple iPhone 8 w wyniku uderzenia odłamał się kawałek panelu dotykowego. Na dodatek szyba zaczęła odklejać się od ramki. Oznacza to, że być może już wcześniej była wymieniana. Ewentualnie wymieniony był cały moduł z ekranem, ale był nieoryginalny i słabej jakości.

Jeśli szybka jest rozbita, ale wyświetlacz działa poprawnie, można wymienić sam dotyk. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, ale wymaga specjalistycznego sprzętu. Szkło jest sklejone z ekranem i potrzebny jest separator do paneli LCD. Do tego konieczny jest pomieszczenie bezpyłowe. Nawet najmniejsza drobina kurzu będzie widoczna na ekranie, jeśli dostanie się w momencie sklejania z digitizerem.

Innym sposobem naprawy jest wymiana całego setu wraz z ramką. Jest to rozwiązanie droższe, ponieważ płacimy dodatkowo za ekran. Na całe szczęście w przypadku telefonu iPhone 8, który miał premierę w 2017 roku, cena modułu nie jest wygórowana. Sama naprawa jest zdecydowanie prostsza i mniej ryzykowna.

Wymianę ekranu rozpoczynamy od wykręcenia dwóch śrub znajdujących się przy gnieździe ładowania. Dopiero wtedy można otworzyć telefon delikatnie unosząc ekran. Następnie należy odkręcić maskownice od baterii i taśmy matrycy. Dla bezpieczeństwa w pierwszej kolejności odpinamy baterię, a następnie tasiemki od panelu.

Kolejnym krokiem jest zdemontowanie z popsutego setu kamery, głośnika słuchawki i przycisku home. W przypadku tego ostatniego należy szczególnie uważać. Uszkodzenie klawisza, lub taśmy łączącej uniemożliwią korzystanie z TouchID. Nowy przycisk ma inny numer seryjny i musi zostać zaprogramowany aby działał.

Po zdjęciu wszystkich elementów montujemy je na nowym panelu. Dopiero teraz możemy podłączyć wyświetlacz do telefonu. Przed złożeniem warto sprawdzić czy obraz jest wyświetlany poprawnie i dotyk działa na całej powierzchni. Jeśli wszystko jest ok można zamknąć telefon i skręcić.

 

 Kategoria: serwis Apple Łódź
Tagi: Apple , iPhone 8 , wymiana ekranu