Wymiana baterii Apple Macbook Pro 13 A1708

Jeśli czas pracy laptopa na baterii uległ wyraźnemu skróceniu oznacza to, że jest już zużyta i wymaga wymiany. Wiąże się to z degradacją ogniw podczas kolejnych cykli ładowania. Ma to wpływ na ilość energii, którą można zgromadzić w baterii.

W większości nowych laptopów bateria umieszczona jest wewnątrz obudowy i nie ma do niej łatwego dostępu. Dawniej wystarczyło wypiąć pakiet z zatrzasków i włożyć nowy. Obecnie jest to trochę bardziej złożone.

W przypadku laptopa Apple Macbook Pro 13 A1708 wymianę baterii można podzielić na kilka etapów.

 

  1. Odkręcenie i zdjęcie dolnej obudowy.

  2. Odkręcenie śrub przy elektronice baterii i odłączenie zasilania

  3. Odpięcie taśmy od gładzika i zdemontowanie touchpada

  4. Odklejenie ogniw baterii od obudowy

  5. Oczyszczenie palmrestu ze starego kleju

  6. Wklejenie nowej baterii

  7. Montaż touchpada

  8. Przypięcie taśm i złącza zasilania

  9. Zamkniecie obudowy i skręcenie komputera

 

Opisane etapy postępowania sprawiają wrażenie dosyć prostych, jednak wymagają odrobinę doświadczenia i zdolności manualnych. Wyzwanie może stanowić proces odklejania starej baterii od aluminiowej obudowy. Fabryczny klej trzyma dosyć mocno. Należy uważać z metalowymi i ostrymi narzędziami. Przebicie ogniwa może doprowadzić do samozapłonu. Przed wklejeniem akumulatora, warto go przetestować, czy jest wykrywany i ładuje się prawidłowo.

 Kategoria: serwis MacBook Łódź , serwis laptopów MacBook Łódź , serwis Apple Łódź , naprawa MacBook Łódź , naprawa Apple Łódź
Tagi: Wymiana baterii , Apple , Macbook , Pro 13 , A1708