Odblokowanie telefonu Xiaomi MI 11 Lite Miui 13 Google account frp bypass

Jeśli zapomniałeś kod PIN, lub wzór do odblokowania telefonu, istnieje prosty sposób na jego usunięcie. Wystarczy zalogować się do konta Google przypisanego do urządzenia, a następnie w ustawieniach zresetować hasło. Problem pojawia się w momencie gdy z jakichś względów nie mamy dostępu do konta Google. W opisywanym przypadku dziecko nie pamięta jaki adres email został użyty do aktywacji telefonu.

Pozornie smartfon jest zablokowany i może służyć jako drogi przycisk do papieru. Przywrócenie ustawień fabrycznych tzw. hard reset nie rozwiązuje problemu. Zabezpieczenie Google FRP uniemożliwia na korzystanie z telefonu w przypadku kradzieży lub zgubienia. Nowy właściciel nie będzie w stanie się zalogować. Na szczęście istnieje sposób na ominiecie tej blokady i jej zupełne wyłączenie.

W przypadku urządzeń Xiaomi nie będzie można skorzystać z żadnej szybkiej i wygodnej aplikacji, jak to miało miejsce przy odblokowaniu tableta Samsung. Pomimo ciągłego poprawiania zabezpieczeń i kolejnych aktualizacji Androida i nakładki MIUI, nadal istnieją luki w oprogramowaniu, pozwalające na ominięcie blokady FRP.

W telefonie Xiaomi MI 11 skorzystamy z luki w funkcji Talkback. Jest to usługa asystenta głosowego, pozwalająca na wprowadzanie poleceń głosem zamiast klawiaturą. Aktywujemy ją wciskając równocześnie klawisze głośności (Volume UP „+” oraz Volume Down „-”) na 3 sekundy. Następnie należy zgodzić się nagrywanie dźwięku przez telefon. Teraz już możemy wydać polecenie głosowe „open Google assistant”, a następnie „open settings”. W tym momencie mamy dostęp do ustawień telefonu.

W menadżerze aplikacji wyłączamy usługi:

  • Carrier Services

  • Android Setup

  • Google Play Store

  • -Google Play Services

Po ponownym uruchomieniu urządzenia będziemy mogli skonfigurować telefon, bez wprowadzania kodu PIN lub wzoru, i będzie ono odblokowane.

 Kategoria: serwis tabletów Łódź , odzyskiwanie danych łódź , serwis laptopów Xiaomi
Tagi: odblokowanie telefonu , Xiaomi , google account frp bypass