Nie działa HDMI MacBook Pro 13 A1502

Podłączenie monitora lub telewizora do laptopa przez kabel HDMI, to dosyć duże ułatwienie. Obsługa dwóch ekranów znacznie poprawia jakość pracy. Także oglądanie treści jest o wiele przyjemniejsze. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po włożeniu wtyczki do gniazda HDMI, na drugim ekranie nic się nie pojawia.

Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Wykluczając sprawność telewizora i samego przewodu, pierwszym elementem do sprawdzenia jest złącze HDMI w laptopie. Jest ono stosunkowo delikatne i łatwo je uszkodzić mechaniczne w przypadku szarpnięcia przewodu lub wygięcia wtyczki. Bak obrazu na monitorze zewnętrznym może być spowodowany, brakiem zasilania HDMI, uszkodzeniem linii sygnałowych, przepięciem , uszkodzeniem elementów zabezpieczających lub transmitera. W najgorszym przypadku może dojść do awarii układu graficznego.

W laptopie MacBook Pro 13 A1502 problem objawiał się tym, że po włożeniu wtyczki HDMI obraz pojawiał się jedynie przy mocnym dociśnięciu kabla. Oznacza to, że najprawdopodobniej uszkodzone jest gniazdo, które należy wymienić.

W tym modelu laptopa złącze nie jest umieszczone bezpośrednio na płycie głównej, ale na dodatkowej płytce, gdzie znajduje się również czytnik kart pamięci, port USB i karta sieci bezprzewodowej. W większości przypadków wystarczy wy-lutować popsute gniazdo i założyć nowe. W naszym przypadku widać było, że już wcześniej wymieniane było gniazdo kart pamięci, a dodatkowo na laminacie widać było ślady zalania i korozji. Aby ustrzec się przed problemami w przyszłości zdecydowaliśmy się na wymianę całego modułu na nowy.

Po złożeniu komputera obraz był poprawie wyświetlany na zewnętrznym ekranie.Kategoria: serwis laptopów Apple Łódź , naprawa laptopów łódź
Tagi: Nie działa HDMI , MacBook , A1502