MacBook Air nie uruchamia się naprawa laptopa Apple A1466 po zalaniu

Naprawa laptopów MacBook nie rożni się zbytnio od usuwania usterek w komputerach innych marek. Pomimo, że Apple stosuje specyficzne rozwiązania techniczne, konstrukcja płyt głównych jest dosyć podobna. Pewnym utrudnieniem jest coraz większa integracja elektroniki. Na płycie na stałe zamontowana jest pamięć RAM, a w nowchych modelach również dyski SSD. Nie przeszkadza to jednak w naprawie laptopa po zalaniu.

MacBook Air A1466 po zalaniu przestał się uruchamiać. Aby go uratować, po przyjęciu do serwisu w pierwszej kolejności otworzyliśmy obudowę i odłączyliśmy baterię.

Pomimo tego, że od zalania nie minęło dużo czasu, na płycie widać było wyraźne ślady korozji. Po wyczyszczeniu laminatu można było przystąpić do wy lutowania skorodowanych elementów i naprawy uszkodzonych ścieżek. Po naprawie układu zasilania diagnoza nie wykazała innych nieprawidłowości. Udało się włączyć laptopa i pokazał się obraz.

Niestety ciecz dostała się na również na dysk SSD. Pomimo wymiany uszkodzonego układu na laminacie, dysk nie był wykrywany przez komputer. Dodatkowo po włączeniu laptopa można było zauważyć, że kontroler dysku bardzo się nagrzewa. Na całe szczęście w tym modelu MacBook dysk można jeszcze wymienić. Po zamontowaniu sprawnego dysku SSD i zainstalowaniu sytemu mac OS, komputer działał prawidłowo. Pomimo sporych uszkodzeń udało się go przywrócić do życia.

Kategoria: serwis laptopów Apple Łódź , serwis Apple Łódź , naprawa laptopów łódź , serwis laptopów łódź , serwis laptopów MacBook Łódź
Tagi: MacBook , Air , nie uruchamia się , Apple , A1466 , naprawa laptopa po zalaniu