Stłuczony ekran tablet Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8010

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8010 trafił do nas w opłakanym stanie. Nie można go było uruchomić, a szyba panelu dotykowego był dosłownie roztrzaskana. Należało więc w pełni zdiagnozować uszkodzenie, aby sprawdzić czy naprawa jest opłacalna.

Ponieważ po podłączeniu zasilacza nie można było go włączyć, w pierwszej kolejności należało sprawdzić zasilanie. Po otworzeniu obudowy można dokonać pomiarów czy gniazdo zasilania jest sprawne i dostarcza napięcie do elektroniki. Testy wykazały, że płyta główna jest sprawna. Natomiast bateria jest całkowicie rozładowana i nie można jej podobnie naładować. Wymiana akumulatora pozwoliła na uruchomienie tableta. Na ekranie pojawił się obraz. Mieliśmy więc już pewność, że ekran podczas upadku nie został uszkodzony. Pozostała tylko wymiana digitizera.

Podobnie jak w innych przypadkach, zaczynamy od wyjęcia baterii i zdemontowania elementów, które będą przeszkadzały podczas odseparowania szybki od obudowy. Szkoło na ekranie było bardzo pokruszone, dlatego proces odklejania był żmudny i wymagał dużo uwagi. Po zdjęciu stłuczonego dotyku trzeba było oczyścić obudowie z resztek kleju. Pozostało tylko zamontowanie nowego digitizera i złożenie tableta. Naprawa zakończyła się sukcesem i sprzęt znów działał jak dawniej.Kategoria: serwis laptopów łódź
Tagi: Stłuczony ekran , tablet , Samsung , Galaxy Note , GT-N8010