Wymiana ekranu Apple MacBook A1502

Laptop Apple Macbook A1502 trafił do serwisu z powodu uszkodzenia matrycy. Ekran był pęknięty i obraz nie był wyświetlany prawidłowo. Jedyną opcją naprawy w takim przypadku jest wymiana matrycy.

W większości laptopów montaż nowego ekranu nie jest skomplikowana. Wystarczy otworzyć klapę, odkręcić mocowania i zamontować nowy element. Niestety w przypadku produktów Apple sprawa jest bardziej złożona. Matryca jest fabrycznie wklejona w obudowę i jest w zasadzie nierozbieralna. Producent w takim przypadku przewiduje wymianę całego skrzydła z ekranem.

Koszt takiej naprawy jest dosyć duży. Na całe szczęście jesteśmy w stanie wymienić samą matrycę. Należy wtedy rozkleić panel, tak aby nie uszkodzić podświetlenia, a następnie wkleić nowy ekran. Operacja jest pracochłonna i wymaga dużej precyzji, jednak po jej wykonaniu komputer wygląda jak nowy.

W opisywanym przypadku klient, ze względu na presje czasową zdecydował się na wymianę całego skrzydła. Wystarczy wtedy odkręcić kilka śrub, odpiąć anteny od wifi oraz wtyczkę od złącza matrycy. Następnie zamontować nowe skrzydło i postępować w odwrotnej kolejności. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby przed wymianą nie zapomnieć o odłączeniu baterii.Kategoria: serwis Apple Łódź , naprawa laptopa łódź , serwis laptopów Apple Łódź , serwis laptopów MacBook Łódź
Tagi: Wymiana ekranu , MacBook , A1502