Naprawa laptopa po zalaniu HP Pavilion 15-cs1001nw

Zalanie laptopa to jedna z najczęstszych przyczyn awarii. Nawet niewielka ilość wylanego płynu może być przyczyna poważnej usterki. W wielu przypadkach dochodzi jedynie do uszkodzenia klawiatury. Niestety w sytuacji gdy woda dostanie się na elementy elektroniczne, należy spodziewać się naprawy płyty głównej. Płyn w połączeniu z prądem może spowodować zwarcie i uszkodzenie elementów elektronicznych. W szczególnych przypadkach dochodzi do gwałtownej korozji i uszkodzenia połączeń na laminacie.

Laptop HP Pavilion 15 został zalany wodą. Po rozkręceniu laptopa i wyjęciu płyty głównej na powierzchni laminatu można było dostrzec zaschnięte zacieki i skorodowane elementy. W pierwszej kolejności należało wyczyścić płytę i pozbyć się całkowicie wilgoci. Następnie należało wymienić kontroler kbc, układy sterujące zasilaniem i tranzystory przetwornic.

W tym przypadku naprawa przebiegła dosyć sprawnie, niestety w przypadku zalania laptopa występuje duża losowość i trudno odnaleźć uszkodzone elementy. Dlatego po zalaniu należy jak najszybciej odłączyć komputer od zasilania i jeśli to możliwe wyjąc baterię. Warto jak najszybciej oddać sprzęt do serwisu i nie czekać aż wyschnie i może będzie działać. Postępująca korozja może znacząco utrudnić naprawę.

Kategoria: serwis laptopów łódź , naprawa laptopów łódź
Tagi: naprawa laptopa po zalaniu , HP , Pavilion