Naprawa laptopów Lenovo Yoga 13 przestał się uruchamiać

Laptop Lenovo Yoga 13 nagle przestał się uruchamiać. Podczas pracy wyłączył się ekran, i nie można go było ponownie włączyć. Trafił do naszego serwisu w celu diagnozy usterki i ustalenia kosztów naprawy. Biorąc pod uwagę, że to narzędzie pracy od razu zabraliśmy się do działania.

Pierwszym krokiem po wyjęciu płyty głównej z obudowy było sprawdzenie czy do elektroniki dochodzi napięcie zasilające. Przy podłączeniu zasilacza serwisowego, nie było poboru prądu. Podczas pomiarów wykluczyliśmy usterkę gniazda. W głównej linii było zwarcie. Należało więc znaleźć spalone elementy. Najczęściej w takich przypadkach dochodzi do przebicia kondensatorów, jednak w tej sytuacji przestała działać jedna z przetwornic. W wyniku braku sterowania doszło do przepalenia tranzystorów.

Po wymianie uszkodzonych elementów przystąpiliśmy do testów. Zwarcie elektroniki zostało usunięte, jednak płyta nadal nie była zasilana. Spowodowane to było przebiciem jednego z mosfetów zabezpieczających w wyniku zbyt dużej wartości prądu płynącego przez ten element. Po wymianie tranzystora, układ ładowania poprawnie sterował bramkami, i laptop mógł się już uruchamiać.Kategoria: serwis laptopów Lenovo Łódź , naprawa laptopów łódź
Tagi: Lenovo , Yoga 13 , przestał się uruchamiać