Tablet Lenovo Yoga Tab 4 10 TB-X304L nie uruchamia się wolne ładowanie baterii

Tablet Lenovo Yoga Tab 4 10 TB-X304L nie uruchamiał się. Nie można go było naładować, ponieważ uszkodzone było gniazdo ładowania micro USB. Pozornie prosta naprawa odrobinę nas zaskoczyła i nie skończyła się jedynie na wymianie gniazda zasilającego.

Po wyjęciu płyty głównej i wymianie potu USB można było naładować baterię i uruchomić tablet. Niestety podczas testów okazało się, że tablet ładuje się bardzo wolno. W ciągu godziny przybywa jedynie kilka procent baterii. W zasadzie uniemożliwia to na korzystanie z urządzenia bez podpiętego zasilacza. Należało więc przywrócić je do pełnej sprawności.

Mierząc napięcia i oporności na liniach gniazda USB zaciekawiła nas duża rezystancja na czwartym pinie służącym do detekcji. Dzięki niemu układ ładowania baterii wie czy ładowarka ma odpowiednią moc. Jeśli nie, pobór prądu jest ograniczony. Przypuszczaliśmy, że laminat i ścieżki mogą być fizycznie uszkodzone. Aby rozwiązać problem oszukaliśmy trochę charger. Wlutowaliśmy rezystor, który sprawia, że układ dostaje informację o poprawnym zasilaniu. Bateria była więc ładowana pełną mocą i po dwóch godzinach była pełna.

Powyższa naprawa nie była może najdoskonalsza, jednak ważniejszy był efekt i przywrócenie pełnej sprawności tableta.Kategoria: serwis tabletów Łódź , serwis laptopów Lenovo Łódź
Tagi: Lenovo , Yoga , Tab , TB-X304L , nie uruchamia się , wolne ładowanie baterii