Uszkodzenie zawiasów Lenovo Ideapad U330

W laptopie Lenovo Ideapad U330 popsuły się zawiasy, przez co nie można było otworzyć klapy matrycy. Aby być precyzyjnym zawiasy były całe, ale ciężko się otwierały. Doszło do wyłamania mocowań zawiasów. Uszkodzona była górna obudowa (palmrest) z lewej strony oraz klapa matrycy z prawej strony.

Naprawa tej usterki wymagałaby wymiany popsutych elementów. Koszt nowych sprawnych to wydatek kilkuset złotych. Oczywiście można by poszukać używane elementy z rozebranych komputerów. Nie mamy jednak pewności, czy mocowania w obudowie nie mają pęknięć i sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas.

Dlatego o ile jest to możliwe proponujemy regenerację oryginalnych części. Korzystając z metody spawania plastiku z dużym powodzeniem udaje nam się naprawić miejsca mocowania zawiasów. Dodatkowo zawiasy przed złożeniem laptopa są regenerowane tak, aby pracowały płynnie i w przyszłości nie doprowadziły do podobnych problemów.

Laptop został naprawiony za ułamek ceny potrzebnej na nowe części. Ekran otwiera się lekko i wszystko działa jak przed naprawą.