Naprawa laptopa Microsoft Surace Laptop 3 Model 1867 nie uruchamia się

MICROSOFT SURACE LAPTOP 3 pewnego dnia przestał się uruchamiać. Bateria nie ładowała się pomimo że ładowarka była podłączona przez kilka godzin. Wcześniej nie było żadnych niepokojących objawów. Sytuacja wydarzyła się nagle. Jedynym sposobem na przywrócenie komputera do działania, była wizyta w serwisie laptopów.

Sprzęt firmy Microsoft od zawsze charakteryzuje się konstrukcją, która komplikuje próby nieautoryzowanej naprawy. Wcześniejsze serie laptopów Surface, były z założenia nierozbieralne. Górna obudowa mieszcząca klawiaturę, była przyklejona do spodniej części. Odseparowanie tych elementów mogło doprowadzić do zniszczenia palmrestu. Na szczecie w trzeciej generacji jest już zdecydowanie łatwiej i urządzenie można łatwo otworzyć.

Pomiary na płycie głównej wykazały, że napięcie zasilające dochodzi do płyty, tak więc gniazdo jest sprawne. Jednak dalej jest blokowane przez układ U6301. Ten z kolei sterowany jest przez kontroler KBC. Istnieją dwie przyczyny takiej sytuacji. Pierwsza brak sygnału ENABLE, a druga, że scalak NX20P5090 jest uszkodzony. Dalsze pomiary wskazały zdecydowanie na wymianie spalonego elementu. Po wlutowaniu nowej części płyta była poprawnie zasilana i można było włączyć laptopa.

Kategoria: serwis laptopów Microsoft Surface , naprawa laptopa łódź
Tagi: Microsoft , Surace , Laptop 3 , 1867 , nie uruchamia się