Serwis laptopów Apple MacBook Pro 15 A1990 wymiana klawiatury

Do serwisu laptopów trafił Apple MacBook A1990 w którym przestała działać klawiatura. Część klawiszy nie reagowała na wciśniecie, więc nie można było pisać. W przypadku oddania komputera do serwisu autoryzowanego, zostałaby wymieniona górna obudowa (palmrest). Klawiatura jest fizycznie zintegrowana z aluminiowym korpusem. Takie rozwiązanie generuje niepotrzebne koszty w przypadku konieczności wymiany. Na całe szczęście mamy sposób, aby wymienić tylko zepsuty element, i zamontować go w oryginalnym palmreście.

Cały proces rozpoczyna się od zdjęcia spodniej pokrywy. Następnie odpinamy wszystkie peryferia i wyjmujemy płytę główna. Na całe szczęście w tym modelu nie ma konieczności demontowania baterii. W innych MacBookach bywa to kłopotliwe, bo akumulator jest przyklejony do obudowy. Mając już dostęp do wnętrza urządzenia odklejamy podświetlenie klawiszy. Teraz zaczyna się najtrudniejsza cześć wymiany. W kilku miejscach element jest przykręcony, ale również przynitowany do aluminium. Odseparowanie wymaga precyzji i delikatności, aby nie uszkodzić cienkiej ramki wokół klawiszy.

Po wyjęciu klawiatury wkładamy nową i przykręcamy ją do obudowy. Aby całość równo przylegała i klawisze nie zapadały się nawiercamy nity i stosujemy śrubki. Aluminium jest dosyć plastyczne, więc nie ma potrzeby frezowania gwintów. Na koniec pozostaje tylko przyklejenie podświetlenia i zamontowanie płyty głównej.

Na zdjęciach widać, że przy okazji wymiany klawiatury konieczne było czyszczenie laptopa. Był on dosyć mocno zakurzony, a wentylatory w zasadzie zapchane. Podczas napraw laptopów zawsze dokonujemy konserwacji i wymiany past termo przewodzących. Natomiast patrząc na ilość brudu w komputerze warto pomyśleć o tym, aby co jakiś czas oddać go do serwisu na czyszczenie.

Kategoria: serwis MacBook Łódź , serwis laptopów Apple Łódź , serwis Apple Łódź , naprawa Apple Łódź
Tagi: Apple , MacBook , A1990 , Pro 15 , wymiana klawiatury