Serwis laptopów po zalaniu - Dell Vostro 5502

Laptop Dell Vostro 5502 po zalaniu przestał działać. Niepokojącym objawem było to, że po podłączeniu wtyczki, gasła dioda na zasilaczu. Wskazuje to na problem z dostarczaniem energii , do komputera, a najbardziej prawdopodobne jest zwarcie na płycie głównej.

W pierwszym etapie po rozkręceniu obudowy i wyjęciu należ zlokalizować miejsca gdzie dostała się się ciecz. Następnie trzeba je wymyć i oczyścić, w celu dokonania wizualnej inspekcji uszkodzeń. W kilku obszarach płyn doprowadził do korozji elektrolitycznej. Doszło do utlenienia połączeń i na laminacie i elementach elektronicznych. Wykonując próbę zwarciową udało się zlokalizować uszkodzone kondensatory ceramiczne, powodujące zwarcie w zasilaniu. Po wymianie zepsutych części i regeneracji ścieżek przywróciliśmy zasilanie laptopa. Można było go uruchomić.

W fazie testów okazało się, że pomimo tego, że jest obraz i ładuje się system, to nie działa cała klawiatura. Istniało podejrzenie, że w wyniku zalania, doszło do jej uszkodzenia. Jednak dalsza diagnoza wykazała, że problem stanowi skorodowane złącze klawiatury. Po jego wymianie, można już było wciskać wszystkie klawisze. Naprawa laptopa zakończyła się sukcesem.Kategoria: serwis laptopów Dell łódź , naprawa laptopów łódź
Tagi: po zalaniu , Dell , Vostro , 5502