Naprawa tableta Tablet lenovo M10 TB-X505L nie ładuje baterii, wymiana gniazda zasilania

Co zrobić gdy ukochany tablet pewnego dnia przestanie się uruchamiać? Oczywiście nie należy wpadać w panikę. Być może jest tylko rozładowany. Jeśli po podłączeniu ładowarki nadal nie ma żadnej reakcji, należy dać mu trochę czasu. Zdarza się, że urządzenie, które długo leży nieużywane, mimowolnie wyczerpuje baterię do takiego poziomu, że potrzeba kilku, kilkunastu minut a nawet dłużej, aby proces ładowna, mógł odbywać się z pełną mocą. Jeśli jednak nawet po długim czasie, nic się nie dzieje, a zakładamy, że zasilacz jest sprawny, należy poszukać pomocy w serwisie.

Tablet Lenovo M10 TB-X505L przestał się uruchamiać. Po otworzeniu obudowy, w pierwszej kolejności sprawdziliśmy stan baterii. Napięcie wynosiło niewiele ponad 3V, czyli zdecydowanie za mało do uruchomienia urządzenia. Dodatkowo po połączeniu zasilacza, do płyty głównej nie dochodziło wymagane napięcie 5V. Należało więc sprawdzić gniazdo zasilania. Pierwszy trop okazał się właściwy. Element był fizycznie uszkodzony. Po jego wymianie energia bez przeszkód była dostarczana, jednak tablet nadal się nie uruchamiał.

Problem stanowiło zbyt niskie napięcie baterii. Zmierzyliśmy pobór prądu przez urządzenie. Akumulator był ładowany, ale bardzo powoli. Dopiero po upływie godziny sprzęt można było uruchomić włącznikiem. Na ekranie pojawił się obraz, jednak wskaźnik naładowania baterii pokazywał jedynie 1%. Po odczekaniu kolejnej godziny wskazywał już kilkadziesiąt procent. Wszystko działało poprawnie i naprawa została zakończona.

Kategoria: serwis tabletów Lenovo Łódź , serwis tabletów Łódź
Tagi: tablet , lenovo , M10 , TB-X505L , nie ładuje baterii , wymiana gniazda zasilania