Laptop Asus UX305F znika obraz, wymiana taśmy matrycy

W laptopie Asus UX305F przy poruszaniu klapą zanika obraz na ekranie. Najczęstszą przyczyną takiego zachowania jest uszkodzenie taśmy matrycy. Łączy ona płytę główną ekranem. Jeśli dojdzie do mechanicznego przerwania przewodów, laptop przestaje wyświetlać. Oczywiście podobne objawy może wykazywać również uszkodzenie samej matrycy, jednak w większości przypadków popsuty jest kabel wyświetlacza.

Naprawa tej usterki polega na wymontowaniu uszkodzonej taśmy sygnałowej i założeniu nowej. Zanim przystąpimy do odłączenia przewodu od płyty głównej należy się upewnić, że bateria w laptopie jest odpięta. Następnie odkręcamy klapę matrycy od obudowy. Kolejnym krokiem jest zdjęcie metalowej ramki znajdującej się wokół ekranu. Ten etap może przysporzyć sporo trudności, ponieważ elementy są fabrycznie sklejone i należy uważać, aby nie uszkodzić wyświetlacza. Dopiero teraz można wyciągnąć panel i odłączyć taśmę od gniazda. Nowy kabel układamy w miejsce popsutego. Składanie odbywa się w odwrotnej kolejności.

Po złożeniu laptopa można przystąpić do testów. Jeśli wszystko jest podłączone prawidłowo, obraz powinien być wyświetlany prawidłowo. Nie powinien znikać podczas poruszaniem klapą matrycy.Kategoria: serwis laptopów Asus Łódź , serwis laptopa łódź , naprawa laptopa łódź
Tagi: Asus , UX305F , znika obraz , wymiana taśmy matrycy