Laptop Dell nie ładuje baterii

Jeśli laptop Dell działa, a nie ładuje baterii trzeba sprawdzić klika różnych rzeczy. Przyczyną może być niesprawna ładowarka, wadliwa bateria, lub awaria płyty głównej. W wielu przypadkach należy się jednak w pierwszej kolejności przyjrzeć zasilaczowi.

Dell jako duży producent komputerów wprowadził swoje autorskie rozwiązanie pozwalające na sprawdzenie, czy źródło zasilania dysponuje odpowiednią mocą. Ma to oczywiście na celu możliwość wykorzystania pełnego potencjału sprzętu i zapobiegnięcie usterkom. Laptop komunikuje się z zasilaczem. Jeśli otrzyma odpowiedź o odpowiedniej ilości mocy, działa wtedy normalnie. Natomiast jeśli podłączymy uszkodzoną ładowarkę, lub o zbyt małym prądzie, nie będzie można naładować baterii. Komputer będzie działał zdecydowanie wolniej, ze względu na obniżenie częstotliwość pracy procesora.

Diagnoza poprawności działania ładowarki w laptopach Dell jest dosyć prosta. Po naciśnięciu włącznika należy wcisnąć klawisz F2 aby wejść do menu ustawień bios. Tam należy wybrać zakładkę Battery Information. Tam będzie wyświetlona informacja o mocy zasilacza w polu AC Adapter. Jeśli pojawi się tam informacja "unknown" oznacza to problem w komunikacji z zasilaczem. Aby zweryfikować usterkę warto podłączyć sprawny zasilacz i zobaczyć, czy jest poprawnie wykrywany. Jeśli nadal nie będzie detekcji, oznacza to usterkę płyty głównej i detekcji zasilania.Kategoria: serwis laptopów Dell łódź , serwis laptopa łódź , naprawa laptopów łódź , naprawa laptopa łódź
Tagi: Dell , nie ładuje baterii