Naprawa laptopa Apple MacBook A2338 nie działa klawiatura

Laptop Apple Macbook A2338 trafił do serwisu z powodu problemów z klawiaturą. Nie działała część klawiszy, oraz nie było podświetlenia klawiatury. Najbardziej prawdopodobną przyczyną takiego zachowania jest zalanie laptopa. Naprawa polega na wymianie klawiatury oraz podświetlenia.

Cały proces jest dosyć skomplikowany i czasochłonny, Klawisze zintegrowane są górną obudową laptopa. Najprostszym rozwiązaniem byłaby wyminą całego palmrestu. Niestety koszt takiej operacji jest dosyć wysoki. Klawiatura jest przynitowana do aluminiowej ramki. Aby się do niej dostać należy wymontować płytę główną i baterię. Akumulator jest wklejony w obudowę i należy go odkleić. Po wyjęciu wszystkich elementów z wnętrza komputera można już delikatnie odkleić warstwę podświetlenia. Klawiatura w kilku miejscach jest przykręcona do obudowy, jednak w większości przymocowana jest za pomocą nitów. Niestety nie ma innego sposobu na jej wyjęcie niż siłowe jej oderwanie.

Po wyjęciu uszkodzonego elementu, należy usunąć pozostałości po nitach i dopiero wtedy można włożyć nową część. Przydadzą się dodatkowe śruby do przykręcenia, tak aby klawisze nie zapadały się i były sztywne. Następnie przyklejamy podświetlenie i oraz baterię. Na koniec zostaje wmontowanie płyty głównej i podłączenie wszystkich załącz.

Wymiana klawiatury zakończyła się sukcesem. Laptop znów działał prawidłowo, a klawisze były równomiernie podświetlone.

Kategoria: serwis MacBook Łódź , serwis laptopów MacBook Łódź , serwis laptopów Apple Łódź , naprawa MacBook Łódź , naprawa Apple Łódź
Tagi: Naprawa laptopa Apple MacBook A2338 nie działa klawiatura