Odblokowanie tableta Samsung Galaxy TAB S5e 10.5 T720 - google account frp bypass

Jeśli zapomniałeś hasła,kodu PIN lub wzoru do odblokowania tabletu, można go usunąć. Najczęściej wiąże się to z wyczyszczeniem urządzenia i przywróceniem go do stanu fabrycznego. Niestety producenci urządzeń z systemem Android, podobnie jak Apple w przypadku iPad i iPhone stosują dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające korzystanie z tableta, jeśli nie znamy kodu. Nawet po zresetowaniu urządzenia, należy wpisać dane logowania konta Google, które było poprzednio przypisane. Jeśli jesteśmy właścicielem, nie powinno to stanowić problemu. Jeśli tablet został zgubiony, lub skradziony, to w zasadzie jest bezużyteczny.

W przypadku tabletu Samsung Galaxy Tab S5E T720 sytuacja była trochę złożona. Właściciel zapomniał wzoru do odblokowania. Dodatkowo dziecko nie pamiętało jaki adres e-mail był przypisany do konta Google. Tradycyjne metody odblokowania były nieskuteczne. Nie pomogło nawet bezpośrednie wgranie czystego systemu Android do urządzenia, ze względu na blokadę FRP - Factory Reset Protection, czyli funkcje bezpieczeństwa Google.

Najnowsza wersja fabrycznie zainstalowanego systemu Android, została pozbawiano luk pozwalających na uruchomienie przeglądarki i zainstalowanie aplikacji pozwalających na ominięcie blokady. Nie dało się również wgrać wcześniejszej wersji systemu, podatnego na złamanie zabezpieczeń.

Na szczęście istnieje skuteczny sposób na o odblokowanie tableta. Z pomocą przychodzi program 4uKey. Po jego zainstalowaniu na komputerze i podłączeniu urządzenia jesteśmy w stanie wymusić uruchomienie funkcji zmiany kodu PIN. Dodatkowo wyłączona zostaje autoryzacja przez konto Google. Jesteśmy więc w stanie odblokować tablet i przypisać do niego nowe konto.

Dodatkowo po uruchomieniu urządzenia w ustawieniach wyłączyliśmy na stałe blokadę FRP, aby w przyszłości można był łatwiej odblokować tablet, gdy użytkownik zapomni kodu pin.

Kategoria: serwis tabletów Samsung Łódź , serwis tabletów Łódź
Tagi: Odblokowanie tableta , Samsung , Galaxy TAB , S5e , T720 , google account frp bypass