Wymiana dysku w laptopie na dysk SSD na obecną chwilę to najlepsza opcja żeby dać drugie życie swojemu laptopowi.
Większość laptopów z przed kilku lat pracuje na starych i wolnych dyskach HDD, wymiana dysku na dysk SSD daje duże przyśpieszenie i znacząco zwiększa komfort pracy, zauważalny przez wszystkich użykowników, którzy cieszą się taką modyfikacją sprzetu.
Po wymianie dysku na SSD laptop nabiera drugiego życia, system ładuje się zazwyczaj kilkanaście sekund operacje na plikach trwają dużo krócej.
Wymiana wraz z zainstalowaniem systemu pakietu sterowników (programów startowych tj.: antywirus, przeglądarka zdjęć, odtwarzacz filmów itp) zajmuje nie więcej jak jeden dzień a często laptop jest gotowy do odbioru tego samego dnia.
Więcej...Do serwisu trafił laptop po zalaniu, w którym przestała działać klawiatura, oraz nie ładował systemu. Po wstępnej diagnozie ustaliliśmy, że dysk nie jest wykrywany przez komputer.
Po otworzeniu obudowy okazało się, że dysk SSD ma ślady zalania i korozji. Wyzwanie było spore, bo poza przywróceniem laptopa do działania, właścicielowi bardzo zależało na danych.
Więcej...Usterka laptopa spowodowana zalaniem jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych do diagnozy i naprawy. Zakres uszkodzeń może być bardzo szeroki. Woda, lub inny płyn podczas kontaktu z urządzeniem może wyrządzić duże szkody na płycie głównej. Często dochodzi do zwarcia i uszkodzenia elementów elektronicznych. W wielu przypadkach przestaje działać klawiatura.
Co robić gdy laptop jest zalany?
Więcej...Pendrive to bardzo wygodne urządzenie do przechowywania i przenoszenia danych. Małe rozmiary i stosunkowo duża pojemność to spore atuty, w porównaniu do przenośnych dysków. Szczególnie w przypadku gdy obecnie USB 3.0 jest standardem, szybkość kopiowania jest również zadowalająca.
Wszystkie te zalety nie mają znaczenia, gdy dojdzie do sytuacji, w której nie możemy odczytać zapisanych danych.
Tym razem do naszego serwisu trafił pendrive SanDisk Cruzer Blade 128GB. Po podłączeniu do komputera nie jest widoczny w windows.
Więcej...Usterka komputera często jest stresującą sytuacją. W obecnych czasach laptop jest niezbędnym narzędziem służącym do pracy i nauki, a także podstawowym sposobem do komunikacji. Awaria ogranicza naszą aktywność i zmusza do szybkiego rozwiązania problemu.
Aby w miarę prosty sposób oszacować koszty naprawy laptopa, w pierwszej kolejności należy usterki podzielić , na te związane z oprogramowaniem (software), oraz sprzętowe (hardware). Następnie wyróżnimy różne typowe awarie samego komputera i przybliżone kwoty napraw. Zależą one w dużej mierze od producenta lub modelu laptopa, co związane jest ceną zakupu części zamiennych.
Do serwisu trafił laptop HP Elitebook 8570p z prozaiczną usterką w postaci braku dźwięku. Przyczyn takiego zachowania może być wiele, więc należy wszystkie wykluczyć zaczynając od najprostszych.
Więcej...
Do naprawy trafił laptop Lenovo Legion 5 15IMH05 po upadku,z uszkodzoną matrycą. Laptop był jeszcze na gwarancji, ale nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych. Serwis gwarancyjny Lenovo zaproponował za wymianę ekranu cenę 900zł. Klient nie zdecydowł się i tafił do naszego serwisu.
Więcej...Do serwisu trafił kolejny ciekawy przypadek. Tym razem na stole operacyjnym znalazł się laptop Microsoft Surface. Usterka polegała na rozwarstwieniu się ekranu i oddzieleniu matrycy od obudowy. Spowodowane zostało to tym, że baterie znajdujące się kalpie matrycy spuchły i zwiększyły swoją objętość wypychając ekran z obudowy. Byliśmy zaskoczeni taką usterką, ponieważ panel dotykowy nie uległ
Więcej...Zbiorcza aktualizacja systemu Windows 10 spowodowała problemy z wydajnością u niektórych użytkowników. Microsoft poinformował w sobotę, że problemy z kompilacją systemu Windows 10 18362.329, która zadebiutowała wraz z aktualizacją zbiorczą KB4512941, spowodowały problemy z dużym zużyciem procesora. KB4512941 został wydany jako opcjonalna aktualizacja 30 sierpnia. W artykule bazy wiedzy Microsoft powiedział, że aktualizacja ma rozwiązać
Więcej...Google ostatnio wypuściło najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego, nazywanego Android Q. Pojawiło się w nim sporo nowych funkcji takich jak: tryb ciemny (dark mode), zamiana tekstu na mowę, gesty edge-toedge, wsparcie dla składanych telefonów oraz sieci 5G. To tylko część niespodzianek ujawnionych na konferencji dla deweloperów, która odbyła się w maju. Jeśli korzystacie z
Więcej...Zapraszamy do współpracy