Blog > Laptop Lenovo Flex 5 uszkodzenie zawisu i matrycy

Laptop Lenovo Flex 5 uszkodzenie zawisu i matrycy

Data: 2021.09.23 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , Flex 5 , uszkodzony zawias , uszkodzony ekran

Laptop Lenovo Flex 5 miał uszkodzony prawy zawias. Nie można go było otworzyć. Doszło do wyłamania mocowania zawiasu w klapie matrycy. Doprowadziło to do pęknięcia szyby panelu dotykowego. Na całe szczęście ekran działał prawidłowo i nadal wyświetlał obraz. W większości przypadków należałoby wymienić klapę matrycy, a do pełnej sprawności również matryce, która jest sklejona z panelem dotykowym.

Sytuacja była jednak dosyć pilna, ponieważ właściciel wyjeżdżał, a potrzebował sprzęt do pracy. Nie było czasu, aby zamówić części. Jednak Klinika Laptopa jest w stanie pomóc nawet w takich sytuacjach.

Stosując metodę spawania plastiku udało się naprawić mocowania klapy matrycy. Po zdemontowaniu okazało się, że mocowania z lewej strony również są popękane i należy je naprawić. Dodatkowo należało zregenerować zawiasy, ponieważ były zatarte i ciężko zamykało się ekran. W ten sposób zapobiegnie się podobnej awarii w przyszłości. Dodatkowo szyba na matrycy została zabezpieczona w miejscu pęknięcia. Po złożeniu laptopa można było z niego korzystać bez obawy, że zawias znów się uszkodzi. Ekspresowa naprawa może nie była najbardziej estetyczna, ze względu na pęknięty dotyk. Była jednak skuteczna i pozwalała na dalsza pracę.