Blog > Laptop Lenovo Ideapad E340 wymiana gniazda zasilania

Laptop Lenovo Ideapad E340 wymiana gniazda zasilania

Data: 2021.10.5 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , Ideapad , E340 , wymiana gniazda zasilania , uszkodzone gniazdo

Uszkodzone gniazdo zasilające to jedna z najczęstszych usterek w laptopach. Do usterki może dojść w nagły sposób gdy szarpniemy kablem zasilającym, lub gdy laptop niefortunnie uderzy ,wygnie wtyczkę i wyłamie gniazdo. W wielu przypadków po prostu zużywa się pod wpływem częstego wkładania i wyjmowania wtyczki.

W laptopie Lenovo Ideapad E340 złącze było uszkodzone mechanicznie. Niestety ten typ złącza jest dosyć delikatny i łatwo go zniszczyć. Ze względu na specyficzną konstrukcje może dojść do poważnej usterki płyty głównej. Jeśli wewnątrz wyłamie się plastik i złączą się środkowe styki, napięcie zasilające 19V pojawi się na linii detekcji prowadzącej do układu KBC. Ze względu na to, że układ ten jest zasilany jedynie napięciem 3V dochodzi do jego uszkodzenia.

Na szczęście w naszym przypadku nic złego się nie wydarzyło. Naprawa polegała na wy lutowaniu uszkodzonego gniazda z płyty głównej i zamontowanie nowego. Po wykonaniu tych czynności laptop działał prawidłowo.