Blog > Serwis Asus – ile kosztuje naprawa laptopa Asus FX505D

Serwis Asus – ile kosztuje naprawa laptopa Asus FX505D

Data: 2021.04.24 | Kategoria: serwis laptopów łódź , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: naprawa laptopow lodz , serwis asus , asus , gwarancja

Gdy kupimy nowego laptopa, jesteśmy podekscytowani. Dodatkowo mamy błogie poczucie bezpieczeństwa, ponieważ komputer jest objęty gwarancją producenta. W razie problemów, lub usterki wysyłamy sprzęt do serwisu producenta. Nic nas wtedy nie martwi.

Laptop Asus FX505D przestał działać i właściciel wysłał go na gwarancję. Po pewnym czasie dostał wiadomość, że nie może skorzystać z naprawy gwarancyjnej. Laptop był zalany i warunki umowy nie pokrywają takiej usterki. Autoryzowany serwis Asus zaproponował, że może naprawić laptopa jeśli klient pokryje koszty.

Usługa została wyceniona na ponad 3000zł. Zaproponowano wymianę płyty głównej, wymianę górnej obudowy z klawiaturą (palmrest) oraz baterii. Biorąc pod uwagę, że nowy sprzęt kosztuje ponad 4000zł, naprawa wyniosłaby około 75% jego wartości. Właściciel oczywiście nie zgodził się na to to rozwiązanie i postanowił odwiedzić lokalny serwis laptopów w Łodzi

Na szczęście w takich przypadkach ratunkiem jest Klinika Laptopa. Naprawa laptopów po zalaniu nie stanowi dla nas problemu. Po dostarczeniu sprzętu dokonaliśmy diagnozy i oceniliśmy sytuację.

W pierwszej kolejności testerem sprawdziliśmy stan baterii. Okazało się, że akumulator jest sprawny. Następnie wykonaliśmy procedury opisane w tekście Naprawa laptopa po zalaniu.

Po wymianie kontrolera KBC, układów zasilania i odtworzeniu połączeń udało się uruchomić laptopa. Wtedy można było sprawdzić w jakim stanie jest klawiatura. Niestety trzeba było ją wymienić. Na szczęście wymiana klawiatury w naszym serwisie nie jest droga. W przeciwieństwie do serwisu producenta nie wymieniamy obudowy. Posiadamy narzędzia i technologię do odseparowania klawiatury od obudowy i zainstalowanie nowej.

Podsumowując. Udało nam się naprawić laptopa asus w cenie 800zł, co stanowi zaledwie 25% kwoty, którą zaproponował serwis autoryzowany.