Blog > Wymiana matrycy tablet Microsoft Surface Pro 4 1724

Wymiana matrycy tablet Microsoft Surface Pro 4 1724

Data: 2022.02.11 | Kategoria: serwis Surface , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: Tablet , Microsoft , Surface , Pro 4 , 1724 , wymiana matrycy

W tablecie Microsoft Surface Pro 4 1724 po upadku uszkodził się ekran. Szyba w panelu dotykowym potłukła się i przestała działać. Należało wymienić matrycę, która fabrycznie jest wklejona w obudowę.

Zdemontowanie uszkodzonego ekranu jest pracochłonne i wymaga sporo uwagi. Szkło jest roztrzaskane na małe kawałki. Gdy ekran jest już odklejony od obudowy, należy delikatnie zdjąć maskownice i odpiąć taśmę matrycy i dotyku. Należy oczyścić krawędzie obudowy z resztek szkła i kleju. Następnie nakładamy nową taśmę montażową i podłączamy nową matrycę. Dopiero po sprawdzeniu czy obraz jest wyświetlany poprawnie, oraz czy dotyk działa możemy wkleić nowy element.

Podczas wymiany ekranu w tablecie Surface należy zwrócić szczególną uwagę ,a to, aby nie uszkodzić taśm sygnałowych. Są one dosyć delikatne i podczas zdejmowania digitizera można je łatwo uszkodzić. Po złożeniu tabletu wszystko działało prawidłowo, więc naprawa zakończyła się powodzeniem.