Blog > Wymiana matrycy MacBook Pro A1286

Wymiana matrycy MacBook Pro A1286

Data: 2021.07.23 | Kategoria: serwis MacBook , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Apple , MacBook , MacBook Pro A1286 , wymiana matrcy , uszkodzony ekran , stluczony ekran

Uszkodzenie ekranu to jedna z najczęstszych usterek w laptopach. Pomimo rozwoju technologii, matryca to najdelikatniejszy element komputera przenośnego. Upadek lub niefortunne uderzenie doprowadzają do stłuczenia wyświetlacza, co w wielu przypadkach uniemożliwia korzystanie ze sprzętu.

W laptopie MacBook Pro A1286 po udaku doszło do pęknięcia szyby przykrywającej matrycę. Sam ekran pozostał nie naruszony i obraz jest wyświetlany poprawnie. Niestety obudowa klapy matrycy została dosyć mocno odkształcona. Wymiana samej szyby mogłaby zakończyć się niepowodzeniem, ponieważ szyba nie pasowałaby do aluminiowej obudowy.

W tym przypadku klient zdecydował się wymianę całej kompletnej klapy matrycy. Koszt takiej naprawy był niewiele wyższy niż wymiana obudowy , szyby i zamontowanie matrycy w nowej obudowie. Po wymianie laptop działa prawidłowo.