Blog > Wymiana ekranu tablet Samsung Galaxy Tab S7 SM-T870

Wymiana ekranu tablet Samsung Galaxy Tab S7 SM-T870

Data: 2022.01.21 | Kategoria: serwis Samsung , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: Samsung , Galaxy , Tab , SM T870 , wymiana ekranu

Do naszego serwisu trafił tablet Samsung Galaxy Tab S7 SM-T870 ze stłuczonym ekranem. Uderzenie po upadku spowodowało uszkodzenie szybki dotyku. Poza tym doszło do wygięcia obudowy. Naprawa w tym przypadku polega na wymianie modułu ekranu z panelem dotykowym. Pomimo tego, że matryca jest sprawna i obraz wyświetla się poprawnie, dotyk nie działa.

Pierwszym krokiem jest odseparowanie szyby matrycy od obudowy. Ze względu na to, że szyba jest pokruszona, czynność ta wymaga precyzji i cierpliwości. Po odklejeniu ekranu należy w pierwszej kolejności odłączyć baterie. Następnie można odłączyć taśmę matrycy i przystąpić do oczyszczenia obudowy z pozostałości kleju. W opisywanym przypadku należało dodatkowo wyprostować obudowę, przed montażem nowej matrycy.

Przed wklejeniem nowego panelu oczywiście sprawdzamy czy ekran oraz dotyk działa poprawnie. Następnie naklejamy taśmy montażowe i montujemy wyświetlacz. Sama naprawa nie jest skomplikowana, lecz wymaga sporo precyzji i uwagi. Po naprawie tablet działa jak nowy.