Blog > Wymiana baterii w tablecie Lenovo Yoga Tab 2 1050L

Wymiana baterii w tablecie Lenovo Yoga Tab 2 1050L

Data: 2022.02.11 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , Yoga , Tab 2 , 1050L , wymiana baterii

Tablet Lenovo Yoga Tab 2 1050L przestał działać. Pomimo podłączenia do ładowarki nie można go naładować i włączyć. W pierwszej kolejności można dojść do wniosku, że jest problem z gniazdem ładowania. Diagnoza usterki pokazuje, że przyczyna niedziałania jest zupełnie inna.

Po otworzeniu tabletu dokonaliśmy wstępnych pomiarów i wynikało z nich, że gniazdo zasilania oraz układy zasilające są sprawne. Natomiast na złączu baterii napięcie było zdecydowanie za niskie. Oznaczać to mogło, że bateria zupełnie się rozładowała, do takiej wartości, że układ ładowania nie był w stanie jej doładować. W niektórych sytuacjach można doładować taki akumulator zasilaczem serwisowym do poziomu około 3,7V i sprawdzić , czy tablet będzie w stanie dalej już sobie sam poradzić.

W naszym przypadku, próba doładowania baterii nie udała się. Sugeruje to uszkodzenie ogniw lub elektroniki sterującej. Po wymontowaniu akumulatora z aluminiowej obudowy i zdjęciu gumowej osłony zabezpieczającej na ogniwach widać było zacieki i korozje. Powstały one w wyniku rozszczelnienia celi i wycieku elektrolitu. Oznaczało to, że ogniwa akumulatora są uszkodzone i nadają się tylko do wymiany.

Po wymianie ogniw i złożeniu baterii na zaciskach napięcie było prawidłowe. Tablet poprawnie ładował akumulator. Można go było włączyć i i pracować bez podłączonej ładowarki. Naprawa zakończyła się sukcesem.