Blog > Wymiana baterii - laptop MacBook Pro A1398

Wymiana baterii - laptop MacBook Pro A1398

Data: 2021.07.15 | Kategoria: serwis Apple , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: wymiana baterii , MacBook Pro , A1398 , slaba bateria , bateria krotko trzyma

Największą zaletą laptopów w porównaniu do komputerów stacjonarnych jest to, że nie muszą być cały czas podłączone do źródła zasilania. Dzięki wbudowanej baterii nie przez kilka godzin możemy pracować, nawet gdy w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego. Wbudowane akumulatory z biegiem czasu zużywają się i tracą fabryczne parametry. Jeśli laptop na baterii działa krótko, oznacza to, że akumulator jest już w słabym stanie i należy go wymienić.

Jeszcze do niedawna wymiana baterii na nową nie stanowiła większego problemu. Zazwyczaj była wpięta w dolnej części obudowy. Wystarczyło odpiąć zatrzask zabezpieczający przed przypadkowym wypadnięciem akumulatora. Wyjąć zużytą baterię i włożyć nową. Niestety od pewnego czasu producenci komputerów instalują baterie wewnątrz obudowy, utrudniając tym samym wymianę.

W laptopie Macbook Pro A1398 oryginalna bateria była już słaba. Kilka lat korzystania z komputera i duża liczba cyklów ładowań sprawiły, że wytrzymywał na baterii poniżej godziny.

Aby wymienić baterię na nową, należy rozkręcić laptopa i zdjąć dolną obudowę. Jednak dalej jest już trochę trudniej. Bateria fabrycznie jest wklejona w obudowę. Korzystając z odpowiednich narzędzi należy odseparować akumulator od palmrestu. Następnie wklejamy nowe ogniwa i podłączamy do płyty głównej. Na koniec pozostaje złożenie laptopa i sprawdzenie, czy proces ładowania przebiega poprawnie.

Po wymianie baterii na nową kilku letni laptop bez zasilacza znów może pracować kilka godzin.