Blog > Uszkodzone gniazdo ładowania Lenovo 100S-14IBR

Uszkodzone gniazdo ładowania Lenovo 100S-14IBR

Data: 2021.08.12 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: lenovo , 100s 14IBR , gniazdo ladowania , nie uruchamia sie

Laptop Lenovo Ideapad 100S pracował do końca na baterii. Po podłączeniu zasilacza nie udało się go włączyć. Nie ładował również baterii i nie świeciły się żadne kontroli na obudowie. Pierwsze podejrzenie padło na ładowarkę. Dosyć często dochodzi do uszkodzenia przewodu zasilającego. Okazało się, że zasilacz jest sprawny. Należało zatem poszukać przyczyny wewnątrz laptopa.

Po rozkręceniu laptopa i wyciągnięciu płyty głównej dosyć szybko można było ustalić, że napięcie zasilające nie dochodzi nawet do układu zabezpieczającego płytę główna. Dalsza diagnoza wykazała mechaniczne uszkodzenie gniazda zasilania. Pin zasilający był pęknięty i powodował przerwę w obwodzie. Naprawa polegała na wy lutowaniu uszkodzonego gniazda i zamontowanie nowego. Po tych czynnościach laptop można było już uruchomić, również bateria ładowała się poprawnie.

Uszkodzenie gniazda zasilania jest jedna z najczęstszych usterek. Można ja szybko zdiagnozować i dosyć łatwo naprawić. Dodatkowo koszt wymiany gniazda jest relatywnie tani.