Blog > USZKODZENIE ZAWIASÓW LAPTOP MSI GP63 LEOPARD

USZKODZENIE ZAWIASÓW LAPTOP MSI GP63 LEOPARD

Data: 2021.08.22 | Kategoria: serwis MSI , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: zawiasy , MSI , GP63 , leopard , obudowa , klapa matrycy

Uszkodzenia zawiasów lub obudowy są typową usterką w laptopach. Wyścig producentów w celu zaprezentowania jak najsmuklejszego i najlżejszej obudowy komputera prowadzi do osłabienia konstrukcji. Dodatkowo oszczędność na materiałach doprowadza do sytuacji, że nawet sprzęt na gwarancji psuje się. Z racji tego ,że jest to uszkodzenie mechaniczne nie jest objęte rękojmią i za naprawę trzeba zapłacić.

W laptopie MSI GP63 Leopard doszło do wyłamania jednego zawiasu z klapy matrycy. Skutkiem tego jest brak możliwości zamknięcia pokrywy laptopa i przenoszenie go. Mocowania w klapie matrycy dosłownie się rozleciały. Słaba konstrukcja wynika z tego, że jest to plastik przyklejony do aluminiowej obudowy. Przy naprężeniach i drganiach odkleja się a następnie kruszy i wyłamuje.

Naprawa nie jest skomplikowana i polega na wymianie wadliwej części, czyli tylnej obudowy matrycy. W opisywanym przypadku pojawił się jednak problem z dostępnością części w Polsce. Można je zamówić z za granicy, jednak czas oczekiwania to ponad dwa tygodnie. Tutaj sytuacja była dosyć pilna i laptop potrzebny był do pracy.

Udało nam się rozwiązać problem poprzez naprawienie uszkodzonej części. Korzystając z technologii spawania plastiku odtworzyliśmy zniszczony fragment zmocowaniami. Następnie został on ponownie wklejony. Po wykonaniu naprawy można było przykręcić zawiasy i złożyć obudowę matrycy. Całość pracowała poprawnie, a naprawa została wykonana w ciągu jednego dnia, bez konieczności oczekiwania na części. Dodatkowo koszt naprawy był znacznie niższy niż w przypadku wymiany całego podzespołu. Oczywiście są osoby, które wolą wymianę czyści na oryginalną, jednak w tym przypadku największe znaczenie miał czas.