Blog > Tablet Xiaomi Mi Pad 2 wymiana ekranu

Tablet Xiaomi Mi Pad 2 wymiana ekranu

Data: 2022.04.8 | Kategoria: serwis Xiaomi , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: Xiaomi , Mi , Pad 2 , wymiana ekranu

Stłuczony ekran w tablecie to częsta usterka. Zazwyczaj dochodzi do pęknięcia szyby panelu dotykowego. W pewnych przypadkach psuje się również wyświetlacz LCD. Do niedawana wystarczyło wymienić sam dotyk. Niestety od pewnego czasu digitizer jest sklejony z matrycą i aby naprawić tablet, należy wymienić cały moduł wyświetlacza.

Naprawę tableta Xiaomi Mi Pad 2 rozpoczynamy od zdjęcia tylnej obudowy. Następnie odkręcamy plastik osłaniający elektronikę i odpinamy baterię. Teraz można odpiąć taśmy od matrycy i innych podzespołów i wyciągnąć płytę główną. Kolejnym krokiem jest odklejenie baterii od obudowy, ponieważ bez tego nie będzie można wyciągnąć tasiemki od ekranu, i włożyć nowej.

Gdy wszystkie elementy od spodu tableta są już zdemontowane można przystąpić do odseparowania ekranu od ramki. Czynność ta jest odrobinę skomplikowana, ponieważ matryca jest od spodu przyklejona do obudowy. Należy uważać, aby nie uszkodzić anten od wi-fi oraz przycisku home znajdujących się pod szybą.

Po wyjęciu dotyku należy oczyścić ramkę z pozostałości starego kleju,przykleić taśmy montażowe i wkleić nowy ekran w obudowę. Na koniec pozostaje złożenie wszystkich elementów i zamknięcie obudowy.

Po wymianie ekranu tablet działa i wygląda jak nowy.