Blog > Tablet Lenovo Tab 3 YT3-X50L uszkodzone gniazdo zasilania

Tablet Lenovo Tab 3 YT3-X50L uszkodzone gniazdo zasilania

Data: 2022.04.28 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , Tab , YT3 X50L , uszkodzone gniazdo zasilania

Najczęstszą przyczyną nie działania tabletów jest uszkodzenie gniazda ładowania. Gniazdko USB lub USB C jest dosyć delikatne i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Należy obchodzić się z nim łagodnie. Wtyczkę od zasilacza wkładać prosto, nie szarpać i nie wyginać.

Tablet Lenovo Tab 3 rozładował się podczas pracy na baterii i nie można go było ponownie naładować. Po otworzeniu obudowy i wyjęciu elektroniki od razu widać było, że gniazdo USB jest mechanicznie uszkodzone. Zostało dosłownie wyrwane wraz fragmentami pól montażowych. Zazwyczaj aby cena naprawy nie była wysoka, wymieniamy samo gniazdo. Jednak ze względu na ilość zniszczeń i trwałość naprawy zdecydowaliśmy się na wymianę całego modułu wraz z taśmą i przyciskami głośności.

Zamontowanie nowego elementu nie zakończyło naprawy, ponieważ na płycie było zwarcie uniemożliwiające zasilanie tabletu. W wyniku awarii gniazda, przepaliła się dioda zabezpieczająca. Po jej wymianie tablet zaczął ładować baterię i można go było uruchomić.