Blog > Tablet Huawei MediaPad T3 AGS-L09 nie ładuje baterii

Tablet Huawei MediaPad T3 AGS-L09 nie ładuje baterii

Data: 2021.09.9 | Kategoria: serwis Huawei , naprawa tabletów łódź | Tagi: Tablet , Huawei , MediaPad , T3 , AGS L09 , nie laduje baterii , brak ladowania , gniazdo zasilania

Tablet Huawei MediaPad T3 przestał się ładować. Po podłączeniu ładowarki nic się nie dzieje, nie ma informacji o ładowaniu. Sytuacja nie jest dramatyczna, ale po wyczerpaniu się baterii, tablet się wyłączy. Przyczyn takiego zachowania może być kilka i należy po kolei je sprawdzić.

Zaczynamy oczywiście od sprawdzenia ładowarki lub samego kabla zasilającego. Jeśli np. telefon lub inne urządzenie jest ładowane, to mamy już pewność, że zasilacz jest sprawny.

Dalsza diagnoza wymaga niestety rozebrania tableta. W tym modelu tableta aby dostać się do środka należy zdjąć ekran. Pod odłączeniu baterii, odpinamy taśmy matrycy i panelu dotykowego. Po wyjęciu płyty głównej można przystąpić do pomiarów. W pierwszej kolejności sprawdzamy gniazdo zasilania. W naszym przypadku było ono fizycznie uszkodzone i nie dostarczało wymaganego napięcia zasilającego. Wylutowanie uszkodzonego elementu i wstawienie nowego rozwiązało problem z zasilaniem.

Czasami jednak zdarza się, że gniazdo jest sprawne, a bateria się nie ładuje. Wtedy najczęściej problem tkwi w układzie ładowania i elementach odpowiedzialnych za zasilanie. W ostateczności gdy cała elektronika jest sprawna, awarii uległa bateria i należy ją wymienić.