Blog > Szef Nintendo Satoru Iwata nie żyje.

Szef Nintendo Satoru Iwata nie żyje.

Data: 2018.02.20 | Kategoria: Blog | Tagi: n-a

Satoru Iwata, szef  korporacji Nintendo zmarł dzisiaj w wieku 55 lat. Ta wiadomość pojawiła się niespodziewanie, i nie została  skomentowana, przez zarząd firmy. Pojawiły się jednak plotki, że przyczyną śmierci mogły być problemy z woreczkiem żółciowy.

Iwata pracował wcześniej w  HAL, firmą stojącą za klasyczną serią gier Kirby series, Earthbound, oraz Smash Brothers Melee. Następnie dołączył do Nintendo w 2000, by później pracować jako dyrektor. W 2002 został pierwszym szefem korporacji Nintendo nie związanym z jej założycielem Fusajiro Yamauchi.

Iwata zawsze był uważany za niezwykłego lidera. W tym czasie Nintendo wprowadziła na rynek takie produkty jak konsola  Wii i  Nintendo DS. Urządzenia te odniosły ogromny sukces, pomimo mocnej konkurencji ze strony Xboxa i Playstation

Jako nie częste w kadrze zarządzającej, jego umiejętności programistyczne były całkiem nieprzeciętne , i dosyć często włączał się do prac jako programista, by pomóc w rozwoju gier takich jak  Smash Bros, Melee i Earthbound.