Blog > Serwis Tableta Huawei MediaPad M3 Lite 10 BAH-L09 uszkodzone gniazdo zasilania

Serwis Tableta Huawei MediaPad M3 Lite 10 BAH-L09 uszkodzone gniazdo zasilania

Data: 2023.04.24 | Kategoria: serwis Huawei , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: Huawei , MediaPad , M3 , BAH L09 , uszkodzone gniazdo zasilania

Tablet Huawei Mediapad M3 Lite 10 BAH-l09 trafi do serwisu laptopów ponieważ nie można było włączyć. Po podłączeniu ładowarki na ekranie powinna pokazać się informacja o ładowaniu i poziomie energii. Niestety nic się nie działo. Pierwszym podejrzeniem było uszkodzenie gniazda ładowania.

Po zdjęciu ekranu i wyciągnięciu płyty głównej można było przystąpić do pomiarów. Do elektroniki nie dochodziło napięcie zasilające. Wszystko wskazywało, że pierwsze wnioski były właściwe.

W tablecie Huawei gniazdo zasilające umieszczone jest na elastycznej taśmie podpinanej do płyt. Najłatwiej wymienić jest cały element. Można jednak przy pomocy stacji lutowniczej na gorące powietrze wy-lutować gniazdo i założyć sprawne.

Naprawa nie przyniosła jednak natychmiastowych skutków. Bateria była w stanie głębokiego rozładowania i jej napięcie spadło do poziomu zbyt niskiego, aby uruchomić urządzenie. Zostawiliśmy więc tablet na klika godzin z nadzieją, że bateria doładowywana małym prądem wzbudzi się. Po kilku godzinach napięcie na ogniwie wróciło do poziomu, przy którym proces ładowania był kontynuowany z pełną mocą. Dopiero wtedy mogliśmy włączyć tablet.