Blog > Serwis laptopów Lenovo Legion 7-15IMH05 - po zalaniu, nie uruchamia się

Serwis laptopów Lenovo Legion 7-15IMH05 - po zalaniu, nie uruchamia się

Data: 2023.08.29 | Kategoria: serwis Lenovo , serwis laptopów łódź , Blog | Tagi: Serwis laptopow , Lenovo , Legion , 7 15IMH05 , po zalaniu , nie uruchamia sie

Naprawa laptopa Lenovo Legion 7-15IMH05 po zalaniu to zadanie wymagające wiedzy i precyzji, zwłaszcza gdy uszkodzone zostały kluczowe elementy takie jak zasilanie 3V oraz kontroler KBC. Zalanie może prowadzić do różnych uszkodzeń, ale postaramy się skupić na wymienionych przypadkach.

Diagnoza i demontaż:

Po zalaniu, pierwszym krokiem jest wyłączenie urządzenia i odłączenie baterii. Następnie, laptop jest rozkręcany, aby zidentyfikować obszary uszkodzeń i dokładnie ocenić stopień zalania.

Usuwanie uszkodzonych elementów:

W przypadku uszkodzonego zasilania 3V oraz kontrolera KBC, elementy muszą być  przygotowane do wymiany.

Czyszczenie i suszenie:

Wszystkie komponenty są dokładnie oczyszczane z resztek cieczy, a płyta główna jest suszona przy użyciu specjalistycznych narzędzi, takich jak suszarki termiczne. Celem jest usunięcie wilgoci, która może prowadzić do korozji.

Wymiana elementów:

Uszkodzone elementy, przetwornicy oraz kontroler KBC, są zastępowane nowymi, działającymi komponentami.

Weryfikacja i testowanie:

Po wymianie, laptop jest ponownie zmontowany, a płyta główna zostaje poddana szczegółowym testom. Funkcje zasilania oraz temperatury procesora i karty graficznej są monitorowane, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów.

Składanie komputera:

Jeśli testy zakończą się sukcesem, laptop zostaje ponownie złożony w całość.

Ostatnią i radosną częścią naprawy jest to, że laptop działa, zwłaszcza że Lenovo Legion 7-15IMH05 to potężny komputer gamingowy z procesorem Intel i7 dziesiątej generacji oraz wydajną kartą graficzną RTX2080. To dowód na to, że staranne naprawy mogą przywrócić do życia nawet tak zaawansowane technologicznie urządzenia.