Blog > Serwis laptopa Lenovo Yoga N23 Chromebook nie uruchamia się

Serwis laptopa Lenovo Yoga N23 Chromebook nie uruchamia się

Data: 2021.06.21 | Kategoria: serwis Lenovo , serwis laptopów łódź , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Chromebook , Lenovo , Yoga , nie uruchamia sie , wlacznik , chrome os

Większość laptopów trafiających do naprawy ma zainstalowany system Windows lub Mac Os. Czasami pojawiają się nietypowe laptopy jak Lenovo Yoga N23 Chromebook. Konstrukcyjnie jest to w zasadzie normalny laptop, różni się systemem operacyjnym Chrome OS. Niestety sprzętu nie można uruchomić, dlatego trafił do serwisu komputerowego.

W pierwszej kolejności po otworzeniu laptopa sprawdziliśmy czy działa układ zasilania. Okazało się, że napięcia są prawidłowe. Dodatkowo sprawdziliśmy baterię aby mieć pewność, że nie blokuje startu laptopa.

Następnie wykonaliśmy pomiary sygnałów odpowiadających za uruchomieni płyty głównej. To był strzał w dziesiątkę. Po naciśnięciu włącznika, kontroler kbc nie dostawał sygnału powodującego włączenie laptopa. Przycisk włącznika znajduje się na dodatkowej płytce na której jest również karta muzyczna i gniazdo słuchawkowe.

Po szybkich pomiarach ustaliliśmy, że uszkodzony jest włącznik. Wymiana elementu na nowy rozwiązała usterkę, i laptop działał już prawidłowo.