Blog > Serwis laptopa Apple MacBook Air A2179 wymiana klawiatury po zalaniu

Serwis laptopa Apple MacBook Air A2179 wymiana klawiatury po zalaniu

Data: 2022.09.18 | Kategoria: serwis MacBook , serwis laptopów łódź , serwis Apple , Blog | Tagi: Apple , MacBook , Air , A2179 , wymiana klawiatury , po zalaniu

Wymiana klawiatury w laptopie Apple MacBook Air A2179 nie jest prostym zadaniem. Składa się z wielu etapów, które wymagają precyzji i zdolności manualnych. Wysiłek jednak opłaca się, ponieważ pozwala to na znaczne obniżenie kosztów naprawy.

Podobnie jak podczas serwisowania innych komputerów Apple mamy do czynienia z dosyć mocnym upakowaniem podzespołów wewnątrz obudowy. W pierwszej kolejności należy zdemontować płytę główna. Ta czynność jest dosyć prosta, ponieważ wystarczy tylko odkręcić śruby. Nieco trudniej jest w przypadku wyjmowania głośników i baterii. Są one przyklejone do obudowy na taśmy montażowe. Ich odseparowanie wymaga ostrożności.

Gdy z wnętrza obudowy usunęliśmy wszystkie części ograniczające dostęp do uszkodzonej części, należy odkleić podświetlenie. Klawiatura jest zintegrowana z obudową. W pewnej cześć jest przykręcona do aluminiowej ramki, jednak w wielu miejscach jest przynitowana. Nie ma innego sposobu niż jej fizyczne oderwanie.

Po wymianie uszkodzonego elementu, postępujemy w odwrotnej kolejności. Przykręcamy klawisze, wklejamy podświetlenie, baterię i głośniki. Na koniec instalujemy płytę główna i podłączamy baterie.