Blog > Naprawa tabletu Lenovo TAB M10 TB-X605F nie można naładować

Naprawa tabletu Lenovo TAB M10 TB-X605F nie można naładować

Data: 2022.08.25 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , TAB , M10 , TB X605F , gniazdo , USB , USB C

Jedną z najczęstszych usterek w tabletach jest uszkodzenie gniazda ładowania. Złącza micro USB lub USB-C narażone są uszkodzenia mechaniczne. Nie można wtedy naładować baterii. Naprawa tabletu Lenovo Tab M10 polegała więc na wymianie uszkodzonego portu.

Aby dostać się do gniazda należy otworzyć obudowę i odłączyć baterię. Następnie odkręcamy płytę główna i odczepiamy wszystkie taśmy od matrycy, dotyku i kamery. Należy uważać na głośniki, ponieważ są na stałe przymocowane do laminatu.

W tym modelu tableta do zasilania użyte jest gniazdo USB typu C. Poza liniami zasilania i przesyłu danych posiada ono piny pozwalające na detekcję zasilacza i mocy ładowania. Sama wymiana polega na wy lutowaniu elementu stacją lutowniczą, wyczyszczeniu pól kontaktowych i zamontowaniu nowego portu.

W porównaniu do gniazda micro USB należy zwrócić szczególną uwagę na poprawne przylutowanie linii identyfikacji zasilania. Przerwa w komunikacji powoduje brak ładowania, pomimo tego, że jest dostarczane napięcie zasilające.

Po wymianie gniazda zasilania pozostaje sprawdzenie, czy proces ładowania baterii w tablecie przebiega poprawnie i dopiero wtedy można złożyć urządzenie.