Blog > Naprawa tabletu graficznego WACOM DTH-W1300 - Cintiq Companion

Naprawa tabletu graficznego WACOM DTH-W1300 - Cintiq Companion

Data: 2023.09.22 | Kategoria: serwis komputerowy łódź , naprawa tabletów łódź , Blog | Tagi: DTH W1300 , Cintiq , Companion , WACOM , tablet graficzny

Cintiq Companion to mobilny tablet kreatywny z ekranem 13,3 cala i systemem Windows, rozdzielczością Full HD i opatentowaną technologią pióra firmy Wacom. Wyświetlacz z szerokimi kątami widzenia zapewnia doskonałą jakość oglądania pod dowolnym kątem. Mobilność zapewnia swobodę pracy w dowolnym miejscu, a wydajny procesor ma moc niezbędną do wygodnego tworzenia. Cintiq Companion to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy chcą pracować zdalnie. Pióro ma 2048 poziomów czułości na nacisk, co zapewnia precyzyjną kontrolę i naturalne wrażenia. Funkcja wielodotyku obsługuje typowe i niestandardowe gesty, zapewniając szybką i łatwą nawigację. To wszystko sprawia, że ten tablet, to narzędzie idealne. Do czasu, aż się nie popsuje.

Urządzenie trafiło do nas ponieważ przestało się ładować. Pracowało na baterii do jej zupełnego wyczerpania. Po tym przestało się uruchamiać. Należało się się przyjrzeć sekcji zasilania. Aby to zrobić należy całkowicie rozebrać tablet i wyjąć płytę główną.

Gdy już mamy swobodny dostęp do elektroniki można przejść do pomiarów. W pierwszej kolejności sprawdzamy gniazdo zasilania. Na jednym z pinów jest obecne 19V, tak więc można założyć, że element jest sprawny. Jednak dokonując pomiarów na płycie, napięcie nie dochodzi.

Sprawa jest co najmniej osobliwa. Podejrzewaliśmy, że problem tkwi w uszkodzeniu połączenia gniazda z płytą. Spoiwo lutownicze utleniło się i powstał tak zwany zimny lut. Teoretycznie pin zasilający jest przymocowany, ale nie przewodzi prądu.

Naprawa polegała na wy lutowaniu elementu na stacji lutowniczej. Następnie pady został oczyszczone, a gniazdo ponownie zamontowane. Ze względu na stosunkowo małą powierzchnie pola lutowniczego soldermaska została delikatnie zeszlifowana. Dzięki temu, powierzchnia kontaktu cyny powiększyła się, zapewniając mocniejszy i trwalszy kontakt z pinem zasilającym.

Teraz po podłączeniu zasilacza tablet bez problemu ładuje baterię i działa prawidłowo.