Blog > Naprawa laptopów Lenovo Ideapad 720S-13ARR wymiana klawiatury

Naprawa laptopów Lenovo Ideapad 720S-13ARR wymiana klawiatury

Data: 2021.05.25 | Kategoria: serwis laptopów łódź , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: wymiana klawiatury , naprawa laptopow lodz , lenovo , Lenovo Ideapad 720S 13ARR

Uszkodzenie klawiatury w laptopie jest niestety dosyć częstą usterką. Klawisze są stosunkowo delikatne. Czesto dochodzi do oderwania klawisza., kub po prostu przestaje on działać Jeśli nie jest to często używany klawisz, można z tym żyć. Jednak gdy przeszkadza nam to w pracy nie pozostaje nic innego, niż wymienić kalwiaturę w laptopie.

Poza usterkami mechanicznymi, równie częstą przyczyną awarii klawiatury jewst zalanie. Nie musi to być od razu szklanka wody. Czasami wystarczy kilka kropli lub lekkie zawilgocenie aby jeden lub kilka klawiszy przestało działać. Szczególnie należy uważać podczas czyszczenia klawiszy. Nawet dedykowane preparaty w areozulu natryśnięte bezpośrednio na laptopa mogą spowować usterke.

W przypadku laptopa Lenovo Ideapad-720s-13arr również doszło do zalania. Kilka klawiszy nie działa. Dawnej klawiatura w laptopie stanowiła osobny element montowany na górze obudowy. Aby ja wymienć trzeba było zazwyczaj odkręcic kilka śróbek i bez problemu zdjąć z góry obudowy.

Obecnie prawie wszystkie laptopy mają klawiaturę zespoloną z górną obudową (palmrest). W przypadku awarii producent przewiduje wymianę całego panelu obudowy. Naprawa robi się wtedy kosztowna. Na szczęście jeteśmy w stanie odseparować klawiaturę od obudowy, i zamontować nową. Do takiej naprawy, należy całkowićie rozmontować komputer i wyjąć z nego wszystkie wlementy. Po założeniu nowej klawiatury, oczywiście odwracamy ten proces i skladamy sprzęt.

Po wymianie kalwiatury laptop działa prawidło, a cena serwisu laptopa byla znacznie niższa niż wymiana górnej cześći obudowy.