Blog > Naprawa laptopów Apple Macbook Air 1466 - nie uruchamia się

Naprawa laptopów Apple Macbook Air 1466 - nie uruchamia się

Data: 2021.05.17 | Kategoria: serwis Surface , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: naprawa laptopow , Apple , MacBook , MacBook Air

Dzisiaj naprawiamy laptopa Macbook Air 1466. Laptop nie uruchamia się. W sytuacji, gdy nie znamy przyczyny awarii diagnozę zaczynamy od dokładnego obejrzenia płyty głownej. Gołym okiem trudno dostrzec jakieś nieprawidłowości, jednak pod mikroskopem można dostrzec ślady zalania. Na elementach elektronicznych pozostaje delikatny nalot spowodowany korozją.

W tym przypadku ciecz dostała się w okolice gniazda zasilania. Doszło do uszkodzenia elementów na płytce , na której znajduje się również gniazdo audio, port usb i elementy sterujące. Po dokonaniu pomiarów ustaliliśmy, że spalony jest układ scalony audio. Elelent został wymieniony, na nowy. Laptop pokazał pierwsze oznaki życia. Po podłączeniu ładowarki, lampka na wtyczce zmieniłą kolor z zielonej na pomarańczową. Daje nam to wskazówkę, że zasilanei działą poprawnie i ładowana jest bateria.

Nadal jednak nie można było uruchomić laptopa. Dalsze pomiary sygnałow na płycie pokazały, że komputer jest zblokowany, przez brak informacji o tym, że klapa z ekranem jest otwarta. Czujnik klapy matrycy ma za zadanie wyłączać ekran, gdy zamykamy laptopa.

Następne pomiary pokazały, że doszło do uszkodzenia połaczenia płyty głownej, z płytką zasilającą. Laptop nie uruchamiał się, bo czły czas "myślał", że jest zamknięty. Po wykonaniu naprawy laptop działa prawidłowo i można go normalnie włączyć.