Blog > Lenovo V310-15ikb nieudana aktualizacja biosu

Lenovo V310-15ikb nieudana aktualizacja biosu

Data: 2021.09.16 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , V310 15ikb , nieudana aktualizacja biosu , programowanie bios , nie uruchamia sie

Niespodziewana awaria laptopa jest dosyć irytująca. Jednak jeszcze bardziej dokuczliwa jest sytuacja, gdy sami przyłożymy rękę do tego, że komputer przestaje działać. Tak właśnie było w przypadku laptopa Lenovo V310-15ikb. Właściciel postanowił zaktualizować bios. Proces wgrywania przebiegł pomyślnie, jednak po zakończeniu laptop nie uruchomił się ponownie.

Znając historię usterki, nie potrzebowaliśmy diagnozy i od razu mogliśmy przystąpić do działania. Naprawa polega na wgraniu właściwego programu do kości pamięci. W tym celu należy wlutować kość pamięci EPROM z płyty głównej, aby można było umieścić ją w programatorze. Najpierw pamięć należy wyczyścić, dalej sprawdzamy, poprawność procesu czyszczenia. Dopiero wtedy można wgrać nowy wsad i zweryfikować poprawność zapisu. Zapisaną kość wlutowujemy ponownie na płytę i można testować efekty pracy. Laptop z nowym biosem pokazał obraz i uruchomił się poprawnie. Naprawa zakończyła się sukcesem.