Blog > Lenovo V310-15ikb nieudana aktualizacja biosu

Lenovo V310-15ikb nieudana aktualizacja biosu

Data: 2021.09.16 | Kategoria: serwis Lenovo, naprawa laptopów łódź, Blog | Tagi: Lenovo, V310-15ikb, nieudana aktualizacja biosu, programowanie bios, nie uruchamia się

Niespodziewana awaria laptopa jest dosyć irytująca. Jednak jeszcze bardziej dokuczliwa jest sytuacja, gdy sami przyłożymy rękę do tego, że komputer przestaje działać. Tak właśnie było w przypadku laptopa Lenovo V310-15ikb. Właściciel postanowił zaktualizować bios. Proces wgrywania przebiegł pomyślnie, jednak po zakończeniu laptop nie uruchomił się ponownie.

Znając historię usterki, nie potrzebowaliśmy diagnozy i od razu mogliśmy przystąpić do działania. Naprawa polega na wgraniu właściwego programu do kości pamięci. W tym celu należy wlutować kość pamięci EPROM z płyty głównej, aby można było umieścić ją w programatorze. Najpierw pamięć należy wyczyścić, dalej sprawdzamy, poprawność procesu czyszczenia. Dopiero wtedy można wgrać nowy wsad i zweryfikować poprawność zapisu. Zapisaną kość wlutowujemy ponownie na płytę i można testować efekty pracy. Laptop z nowym biosem pokazał obraz i uruchomił się poprawnie. Naprawa zakończyła się sukcesem.