Blog > Lenovo Legion Y540-17IRH - wymiana klawiatury

Lenovo Legion Y540-17IRH - wymiana klawiatury

Data: 2021.08.11 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: lenovo , legion , Y540 17IRH , wymiana klawiatury , klawiatura nie dziala , urwany klawisz , brak klawisza

Do serwisu trafił laptop Lenovo Legion Y540-17IRH. W klawiaturze brakowało jednego klawisza. W większości przypadków można wstawić brakujący klawisz. Jednak sytuacja była poważniejsza. Uszkodzenie klawiatury polegało na wyłamaniu aluminiowych zaczepów trzymających zawias klawisza. Ta sytuacja uniemożliwiała prostą i tanią naprawę. Jedyną możliwością była wymiana klawiatury na nową.

W nowych laptopach klawiatura zintegrowana jest z górną obudową. Producent nie przewiduje wymiany samej klawiatury, tylko całej obudowy wraz z touchpadem. Cena wymiany jest dosyć wysoka, ze względu na koszt części. Staramy się, aby koszt usunięcia usterki był jak najniższy. Dlatego w takich przypadkach wymieniamy samą klawiaturę.

 

Operacja jest dosyć czasochłonna, ale daje wymierne korzyści. Zaczynamy od otworzenia laptopa i wyjęcia płyty głównej i wszystkich części znajdujących się środku. Następnie odkręcamy zawiasy trzymające matrycę. Z palmrestu zdejmujemy folie zabezpieczające. Metalowa część obudowy jest zintegrowana z plastikową, a wewnątrz są klawisze. Należy ją delikatnie odseparować. Następnie oddzielamy klawiaturę od plastikowej obudowy. Gdy mamy już gołą ramkę wkładamy nową klawiaturę i postępujemy w odwrotnej kolejności. Po złożeniu laptopa nie ma śladu po wymianie.