Blog > Lenovo Ideapad U310 uszkodone gniazdo ładowania

Lenovo Ideapad U310 uszkodone gniazdo ładowania

Data: 2021.09.16 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , Ideapad , U310 , uszkodone gniazdo ladowania , po upadku , nie laduje baterii

Laptop Lenovo Ideapad U310 spadł z biurka. Na całe szczęście nie uszkodził się ekran, ani obudowa. Jednak niefortunnie uderzył rogiem obudowy tuż przy gnieździe zasilania. Doprowadziło to do uszkodzenia gniazda. Laptop nie ładował baterii i nie był zasilany z ładowarki.

Naprawa w tym przypadku polegała na zdjęciu dolnej obudowy i zdemontowania zawiasów, tak aby można się dostać do miejsca gdzie znajduje się gniazdo. Najprostszą możliwością jest wymiana podzespołu składającego się z gniazda i kabla łączącego go z płytą główną. Ponieważ taką cześć trzeba by zamówić, a sprawa była dosyć pilna, zdecydowaliśmy się na wymianę samego gniazda. Potrzebną część mieliśmy na miejscu w serwisie. Należało odlutować uszkodzone gniazdo, i zamontować nowe. Na koniec pozostało już tylko sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo. Laptop po naprawie jest poprawnie zasilany i można naładować baterię.

W naprawionym laptopie wymiana gniazda była dosyć prosta, ponieważ przewód jest wpinany w płytę główną. W większości przypadków gniazdo jest na stałe wlutowane w płytę. Do wymiany potrzebna jest wtedy stacja lutownicza.