Blog > Laptop Toshiba Satelite L50-B uszkodzenie zawiasów

Laptop Toshiba Satelite L50-B uszkodzenie zawiasów

Data: 2023.05.25 | Kategoria: serwis Toshiba , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Toshiba , Satelite , L50 B , uszkodzenie zawiasow

Do serwisu trafił laptop Toshiba Satelite L50-B z uszkodzeniem zawiasów. Popękała obudowa i przy otwieraniu klapy rozwarstwiała się. Usterka wynika z wyłamania mocowań z palmrestu. Z komputera nie można było normalnie korzystać.

Po zdjęciu dolnej pokrywy od razu widać było, że zawiasy są całe. Natomiast plastik z mocowaniami gwintów był pokruszony. Najprostszym sposobem naprawy w takiej sytuacji jest wymiana górnej obudowy laptopa. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami, ponieważ element zintegrowany jest z klawiaturą i touchpadem. Tańszym rozwiązaniem jest regeneracja uszkodzonej części. Najtrwalszym sposobem jest spawanie plastiku i ponowne osadzenie tulejek, do których przykręca się zawiasy. Takie rozwiązanie gwarantuje, że usterka nie powtórzy się w przyszłości. Nawet nowa obudowa może z czasem się uszkodzić. Mocowania przez ażurową konstrukcję są dosyć delikatne i łatwo pękają.

Dodatkową czynnością przy naprawie obudowy jest regeneracja zawiasów klapy matrycy. Dosyć często dochodzi do ich zatarcia. Przestają prawować płynnie i trzeba użyć sporej siły do otwarcia komputera, co w rezultacie prowadzi do uszkodzenia obudowy.