Blog > Laptop Macbook Air A1466 po zalaniu nie uruchamia się

Laptop Macbook Air A1466 po zalaniu nie uruchamia się

Data: 2021.10.21 | Kategoria: serwis Apple , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Macbook , Air , A1466 , po zalaniu , nie uruchamia sie

Laptopy Apple rzadko same się psują. Najczęściej w usterce pomaga użytkownik. Tym razem naprawiamy MacBook A1466, który został zalany przez właściciela. Komputer po wysuszeniu nie uruchamiał się i nie pokazywał obrazu.

Po rozkręceniu obudowy od razu można było zauważyć zacieki na laminacie i wyraźne ślady zalania. Od momentu kontaktu elektroniki z cieczą minęło trochę czasu i na elementach pojawiły się ślady korozji.

Naprawę rozpoczynamy oczywiście od dokładnego umycia płyty i usunięcia śladów zalania. Następnie przechodzimy do inspekcji podejrzanie wyglądających podzespołów. Części które w trakcie pomiarów nie wykazują uszkodzenia są ponownie wlutowane. Ma to na celu naprawę skorodowanych połączeń na polach lutowniczych. Mocno uszkodzone elementy są wymieniane.

Po wykonaniu tych zabiegów można było przystąpić do podłączenia zasilania i wykonania pomiarów. Płyta główna uruchamiała się na chwile i po chwili wyłączała. Nie było zasilania procesora. Analiza sygnałów sterujących pozwoliła na znalezienie przyczyny takiego zachowania. Po wymianie układu sterującego laptop uruchomił się prawidłowo i pokazał obraz.