Blog > Laptop Lenovo Yoga 530 uszkodzone gniazdo zasilania

Laptop Lenovo Yoga 530 uszkodzone gniazdo zasilania

Data: 2021.10.8 | Kategoria: serwis Lenovo , naprawa laptopów łódź | Tagi: Lenovo , Yoga , 530 , uszkodzone gniazdo zasilania , nie laduje baterii , wymiana gniazda zasilania

Jeśli podczas poruszania wtyczki od zasilacza laptop przestaje ładować baterię, lub wyłącza się, może to być spowodowane przez dwie rzeczy. Uszkodzony jest kabel zasilacza, albo mamy usterkę gniazda zasilnia. W laptopie Lenovo Yoga 530 należało zdiagnozować co jest przyczyną problemów z zasilaniem.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie przyczyny takiego zachowania, a zarazem wyeliminowania jednej opcji, jest podłączenie innego sprawnego zasilacza. Jeśli objawy ustąpią, to mamy pewność, że to wina ładowarki. Jeśli nic się nie zmieni, oznacz to, że uszkodzone jest gniazdo ładowania.

Naprawę zaczynamy oczywiście od rozkręcenia komputera i wyjęcia płyty głównej. Następnie korzystać ze stacji lutowniczej wymontowujemy stare gniazdo. Na zdjęciu widać porównanie nowej części z popsutą. Zauważyć można, że urwany jest pin zasilający dostarczający napięcie do płyty głównej laptopa. Po zamontowaniu i przylutowaniu elementu warto zrobić pomiary, aby zweryfikować, czy sprzęt działa poprawnie. Na koniec pozostaje już tylko złożenie obudowy. Laptop po wymianie gniazda ładowania działa prawidłowo.