Blog > Laptop Lenovo Legion Y530 nie uruchamia się uszkodzenie pamięci

Laptop Lenovo Legion Y530 nie uruchamia się uszkodzenie pamięci

Data: 2022.04.28 | Kategoria: serwis Lenovo , serwis laptopów łódź , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Lenovo , Legion , Y530 , nie uruchamia sie , uszkodzenie pamieci

Podstawowym krokiem diagnozy podczas naprawy laptopów jest sprawdzenie pamięci RAM. Jeślikomputer uruchamia się, ale nie pokazuje obrazu, warto zacząć właśnie od tego. Laptopy Dell, Lenovo z serii Thinkpad oraz większość komputerów stacjonarnych sygnalizują sygnałem dźwiękowym problemy z pamięcią. Jednak w innych przypadkach warto sprawdzić, czy kość pamięci nie jest uszkodzona.

W przypadku Lenovo Legion Y530 sytuacja nie była jednoznaczna. Zachowanie komputera i pobór prądu mogły wskazywać na wiele różnych czynników. Począwszy od problemów z biosem, pamięcią, a kończąc na procesorze lub karcie graficznej.

Kości pamięci umieszczone są na płycie głównej pod dodatkową metalową obudową. Aby się do nich odstać należy ją delikatnie podważyć, tak aby nie uszkodzić elementów elektronicznych znajdujących się na płycie. Po wyjęciu pamięci i wstawieniu sprawnej laptop uruchomił się. W prosty sposób znaleźliśmy przyczynę usterki. Tym razem obyło się bez żmudnej naprawy elektroniki. Wystarczyła wymiana kości RAM.