Blog > Laptop Huawei Matebook D MRC-W50 naprawa po zalaniu

Laptop Huawei Matebook D MRC-W50 naprawa po zalaniu

Data: 2022.04.1 | Kategoria: serwis laptopów łódź , serwis Huawei , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Huawei , Matebook , MRC W50 , po zalaniu

Naprawa laptopów Huawei stanowi pewne wyzwanie. Z racji tego, że nie jest to bardzo popularna marka i ma mały procent udziału w rynku, urządzenia te rzadko trafiają do serwisu. Doświadczenie w naprawie zdobywa się na bieżąco, a diagnozę często utrudnia brak dokumentacji technicznej.

Matebook D Nie uruchamiał się. Po podłączeniu zasilania i naciśnięciu włącznika zapalały się kontrolki, jednak nie było obrazu do matrycy.

Po wyjęciu płyty głównej i wstępnej diagnozie można było zaważyć na laminacie zacieki i ślady zalania. Kontakt z cieczą był w okolicach kontrolera KBC. Dopiero po wyjęciu kości pamięci naszym oczom ukazał się nalot na gnieździe pamięci.

W tym przypadku naprawa nie była bardzo skomplikowana. Po wyczyszczeniu płyty prze-lutowaliśmy skorodowane piny. Dalsze testy wykazały, że pamięć jest niestety uszkodzona i należy ją wymienić.

Podczas testów laptop działał prawidłowo więc można go było złożyć i skręcić obudowę. Kolejny komputer został uratowany. Udało się go naprawić za stosunkowo niewielką kwotę, w porównaniu do ceny nowego sprzętu.